Главная страница
Контакты

    Басты бет


Сабақтың тақырыбы Сымсыз желілер

жүктеу 101.38 Kb.



жүктеу 101.38 Kb.
Дата14.03.2019
өлшемі101.38 Kb.

Сабақтың тақырыбы Сымсыз желілер



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
«Компьютерлік жүйелер мен желілер»

Мектеп: ХББ НЗМ Павлодар қ.

Мұғалімнің аты-жөні: Магауин К.М.


Қатысқандардың саны:

Сынып: 6

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сымсыз желілер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.3.1- сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Барлық қатысушылар:

- компьютерлік жүйелердің түрлерін біледі;

Қатысушылардың көбісі:

- Компьютерлік жүйелерді қолдануда мысал келтіре алады;

- желілерді сымды және сымсыз желілерге санаттау;

- симуляторды қолдану арқылы өздігімен компьютерлік желілерді қосу;

Қатысушылардың кейбірі:

- сымсыз желілер туралы ақпарат табады;

- бірінші компьютерлік жүйе туралы сабақ дайындау.


Бағалау критериилері

Дағдылары

Бағалау критерийлері

Білу және түсіну

Сымсыз байланысқа мысал келтіру;

Қолдану

Симуляторды қолдану арқылы құрылғыны жалғау

Талдау

Желілерді сымды және сымсыз желілерге санаттау;




Тілдік мақсаты

Тақырыпқа байланысты лексика және терминология:

  • Wi-Fi;

  • Bluetooth;

  • 4G;

  • Сымды желі;

  • Сымсыз желі.

Диалог пен хаттарға арналған пайдалы түсіндірме:

Сымды желіде дыбыс беріледі…

Сымсыз желіде дыбыс беріледі…


Құндылықтарды дарыту

Құрмет пен ынтымақтастық.

Бұл құндылық сабақта бір-бірімен сыпайы қарым-қатынастарды сақтау арқылы беріледі.




Пәнаралық байланыстар

Биология (қаңқа, адам құрылымы), физика (сәуле тарату, электр қуаты)

Бастапқы білім

Оқушылар жергілікті және ғаламдық желілерді түсінеді.

Олар Интернеттегі ақпаратты іздей алады.






Сабақ жоспары

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар


Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 мин



Ұйымдастыру:

Оқушылармен сәлемдес. Білімді жаңарту

Бұл тапсырма кіріспе және компьютерлік желілер туралы білімді жаңартуға мүмкіндік береді.
Талқылауға арналған сұрақтар:

- Суретте не көрсеткен?



Жауап: Компьютерлік желілер

Сабақтың тақырыбына хабарлама.

Компьютерлік желілер

Қатысушыларға сабақтың мақсатын қалыптастыруын тапсыру.

Қолдау үшін тақтаға кілтті сөздерді жазуға болады. Мысалы, «Не», «Қайда», «Қандай» және т.б


Презентация

Слайд 1



Сабақтың ортасы

6-37 мин


Жаңа білімнің ашылуы

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Әрбір желідегі ақпарат қалай беріледі?

Жауап: 1суретте сымдар арқылы, 2суретте – ауа арқылы.

- Желілердің әрбір түріне қандай атау беруге болады?



Жауап: Сымды желі,сымсыз желі
Компьютерлік желілердің түрі туралы мультфильмнің фрагментін қарау.

1фрагмент 4:27-5:29

2 фрагмент 9:50-11:26
Топпен жұмыс. Компьютерлік желілерді қолдануға мысал.

Талқылауға арналған сурақтар:

- Тағыда қандай жағдайда компьютерлік желілерді қолдану ыңғайлы?

- Қандай жағдайда сымды желіні, қандай жағдайда сымсыз желіні қолдану жақсырақ?



Ойлану кезеңі

Сымсыз желілердің түрлері.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Топпен жұмыс ( Сымсыз жалғаудың әрбір түріне мысал келтіріңдер.

Сергіту сәті

Өздік жұмыс. Практикалық жұмыс

1) Төрт қызметкердің әрқайсысы принтерді қолдануы арқылы бар жабдықпен компьютерлік желіні жинаңыз.

2)Жалғанудың түрін анықтаңыз: сымды, сымсыз.

3)* Интернетті қолдану арқылы, әр желінің түрінен радиусын табыңыз. Оларды өсу тәртібімен реттеңіз.




Презентация

Слайд 3-4

https://youtu.be/3DW34nx58fE

«Почемучка. Способы выхода в интернет»

Презентация

Слайд 5


Презентация Слайд 6

https://youtu.be/sx_IwDIfjpk

сергіту

Презентация



Слайд 8

http://игра-интернет.рф/games/v2/games/index.php?ID=17



    1. қосымшасы

Презентация

Слайд 9 (https://learningapps.org/4074619)

Презентация

Слайд 10-11



Сабақтың соңы

38-40 мин



Рефлексия.

Әрбір секторда параметрлер жазылады – рефлексия сұрақтары.

Мысалы, 1-ші сектор –компьютерлік желілердің түрін білемін;

2-ші сектор –компьютерлік желілердің қолданылуына мысал келтіре аламын;

3-ші сектор – сымсыз желілердің түрін білемін;

4-ші сектор – компьютерлік желіге схема құра аламын. Әрбір қатысушы сабақты бағалауына сай жапсырама қояды. Егер қатысушы нәтижені төмен бағаласа,
онда белгі «0» өрісіне, егер жоғары болса, онда «5» өрісіне қойылады. Әрбір қатысушы өзара әрекеттескеннен кейін «түсіріп алу» (төрт белгі қойды) рефлексиялық мақсатта, ол қоғамдық пікірге ілініп, мұғалім оның қысқаша талдауын ұйымдастырады.

Презентация слайд 12

    1. қосымшасы




Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі.



Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау

ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту



Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану.


Дифференциация тапсырма түрін таңдауда, нақты оқушыдан күтілген нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқыту материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып таңдауда болуы мүмкін (Гаднер бойынша көптеген интеллектер теориясы).

Дифференциация сабақтың кез келген кезеңінде уақытты ұтымды пайдалану есебімен болуы мүмкін. .

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында үйренгендерін бағалау үшін пайдаланатын әдістерін жазу үшін пайдаланыңыз.

Денсаулық сақтайтын технология..

Шынықтыру минөттері мен белсенді әрекеттер түрлері.

Сабақ басында қарастырылған оқытудың белсенді әдістері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы Ережесінің бөлімдері .

  • Тәртіпті, тазалықты, техника қауіпсіздігі ережесін сақтау;

  • Мұғалімнің ұсынысымен жұмыс орнына жайғасу және өз еркімен ауыстырмау;

  • Мұғалім айқындап берген қызмет түрімен ғана айналысу;

  • Экранның ортасынан оқушының көзіне дейінгі қашықтық 60 см. төмен болмауы керек.




Рефлексия по уроку
Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың ойлануы үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз.




Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)?
1:
2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (сабақтың өткізілуі мен оқуды ойлау керек)?

1:
2:

Сабақ кезінде сынып туралы немесе оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не ойладым, келесі сабақтарды неге ерекше назар аудару керек?


  • Қатысқандардың саны: Сынып: 6 Қатыспағандар саны
  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
  • Тілдік мақсаты Тақырыпқа байланысты лексика және терминология
  • Диалог пен хаттарға арналған пайдалы түсіндірме
  • Сабақ жоспары Сабақтың жоспарланған кезеңдері
  • Ойлану кезеңі
  • Сергіту сәті Өздік жұмыс. Практикалық жұмыс
  • Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз
  • Бағалау – оқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз
  • Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау
  • Рефлексия по уроку Сабақ бойынша рефлексия
  • Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек) 1: 2: Сабақты
  • сабақтың өткізілуі мен оқуды ойлау

  • жүктеу 101.38 Kb.