Главная страница
Контакты

    Басты бет


Сабақ мақсаттары: Барлығы: Қосу мен азайту амалдарының компонент атаулары арқылы өрнектер жазады және оқиды

жүктеу 52.76 Kb.



жүктеу 52.76 Kb.
Дата03.05.2018
өлшемі52.76 Kb.

Сабақ мақсаттары: Барлығы: Қосу мен азайту амалдарының компонент атаулары арқылы өрнектер жазады және оқиды



c:\users\user\desktop\апа.png


Ескалиева Алтынай Максотовна

Жалпы білім беретін №25 Б. Момышұлы атындағы

орта мектеп,

Директордың тәрбие ісінің жөніндегі орынбасары,

бірінші санатты бастауыш сынып мұғалімі

Атырау қаласы



3 саны және цифры



Сынып: 1

Пәні:

Математика



Осы сабақта қол жеткізетін мақсаттарым:

1,5,2,4. Қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуға пайдалану

Бағалау критерийлері:

3 санының құрамымен танысады.

3 цифрын таңбалауды үйренеді.



Сабақ мақсаттары:

Барлығы: Қосу мен азайту амалдарының компонент атаулары арқылы өрнектер жазады және оқиды

Көптеген: 3 санының құрамын біледі.

Кейбірі: Цифр мен санды бір-бірінен ажырата алады және күнделікті өмірмен байланыстыра алады.

Тілдік мақсат:

Үш сөзі

1, 2, 3 сөздерін қолданып, сөз тіркестерін айтқызу



Құндылықты дарыту:

1. Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау арқылы өз білімін келешекте қолдана алады.

2. Оқушының танымдық қабілеттері артады.

3. Өзара түсіністік, жауапкершілік құндылықтары дамиды, жеке және топпен жұмыс жасай біледі.


Пәнаралық байланыс:


дүниетану

АКТ қолдану:

Ин Интербелсенді тақта,сюжетті суреттер, сандар, таңбалар.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланатын кезеңдері

Сабақта жоспарланатын іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басты бөлімі

Белсенді оқыту

Айтылым

Жазылым

Сабақтың ортасы

Тиімді оқыту тәсілі

Саралау тапсырмалары

Жазылым

Сыни ойлау, зерттеу дағдылары қалыптасады

Сабақтың соңы

I. Ширату

Оқушыларды шеңбер жасап тұрғызу, бір-бірінің қолдарынан ұстап тұрады. Сыныпта жағымды ахуал туғызу.



II. Топқа бөлу.Үшбұрыштардың көмегімен топқа бөлеміз. Қызыл-қызыл үстелге, сары-сары партаға, жасыл-жасыл партаға отырады.

Әр топтан 1 оқушы шығады.

2 балаға планшет беремін. 1 балаға планшет бермеймін.

III. «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыпты ашу мақсатында сұрақтар қойылады

Ашық сұрақтар:

1.Неше балаға планшет жетпей қалды?

2.Санау кезінде 1-ден кейін қандай сан тұрады?

3.2-ден кейін қандай сан тұрады?

Қалыптастырушы бағалау: «Тамаша!»

1) 3 санының баспа, жазба түрі көрсетіледі.

2) 3 санының құрамымен танысады.

IV. Дәптермен жұмыс

1) 3 цифрын ауада жазады.

2) 3 цифрын үлгі бойынша жазады

3) Алмалардың суретін салады

а) 3 алма

ә) 1 алма

Топтық тапсырма

Толықтыр және шығар

3 топ 3 тапсырманы орындайды

V. Интербелсенді тақтадан сандық сәуле суреттер көрсетіледі.

3 санының орнымен танысады.

VI. Топтық жұмыс

3 топқа 3 парақша беріледі.

1 топ - суреттегі аққу, шырша жаңғақты санайды. Сөздің бастапқы әріптерін жазады. 1А, 3Ж , 2 Ш.

2 топ – суреттегі заттарды салыстырады.

1*3 2*3 2*1 3*2

3 топ – суреттегі заттардың саны бойынша қосу, азайту амалдарына өрнек құрады.

1+2 2+1 3-1 3-2 3-0

Топтар «Әткеншек » әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.

Дескриптор:

1. Суреттермен танысады, оларды сандармен сәйкестендіреді.

2. Салыстыру белгілерін дұрыс қоя алады.

Кері байланыс.

3 оқушыға тапсырма беремін.



Жеке жұмыс

Қолдарындағы үшбұрыштардың артында тапсырмалар берілген, оқушылар жеке орындайды, жазады

1,2... 2+...=3 …-2=1

Нәтижесін тексеру үшін тақтадан көрсетемін.

1,2,.... 2+...=3 ...-2=1

Сергіту сәті «Австралия жаңбыры»

Жаңбыр жауады тырс-тырс (3рет)

Саусақпен тарс

Сандарын шапалақтайды (3рет)

Аяқтарын топырлатады (3рет)

Ұжымдық жұмыс.

Суреттерге қарап аққу қанша болғанын, не өзгергенін, қанша болғанын анықтайды.



Дескриптар:

1. Сандардың орнын табады.

2. Белгісіз қосылғышты табады.

3. Белгісіз азайтқышты табады.



Жұппен жұмыс.

Ойын «Шаңғышыға көмек»

1т 2т 3т

1 ? 3 3 ? 2 ? ? 3



Шығармашылық тапсырма Жеңімпаздарға барлығы неше медаль беріледі?

-Барлығы 3 медаль берілді.

Кері байланыс. «Бағдаршам әдісі»

Жасыл – бәрін түсіндім

Сары – күмәнім бар, тағы түсінік қажет

Қызыл – мүлдем түсінбедім.

Оқушылар бағдаршам түсіне байланысты түстерді жоғары көтереді.


Шаттық шеңбері

Түрлі түсті үшбұрыштар

Планшет

Интербелсенді тақта



Интербелсенді тақтада өрнектер көрсетіледі

Флипчарт


Бағдаршам суреті

  • 3 саны және цифры
  • Сабақ мақсаттары: Барлығы
  • Көптеген
  • Пәнаралық байланыс: дүниетану АКТ қолдану
  • Сабақ барысы : Сабақтың жоспарланатын кезеңдері
  • Белсенді оқыту Айтылым Жазылым Сабақтың ортасы Тиімді оқыту тәсілі Саралау тапсырмалары
  • Қалыптастырушы бағалау: «Тамаша!»
  • Топтар «Әткеншек » әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Дескриптор
  • Кері байланыс
  • Сергіту сәті «Австралия жаңбыры»
  • Жұппен жұмыс

  • жүктеу 52.76 Kb.